Štefan a Mária Súkeníkovci

@ KiNEKUS

Štefan (1966). Narodil sa ako najstarší zo siedmich detí. Jeho snom bolo mať vlastnú firmu KiNEKUS. V roku 1992 začal podnikať bez akéhokoľvek kapitálu, bez skúseností a vedomostí o podnikaní. Dnes dáva prácu viac ako 200 ľuďom, ktorí pracujú pod hlavičkou KiNEKUSu a predávajú všetko potrebné pre domácnosť, dielňu aj záhradu. Zásobujú viac ako 1000 obchodov po celom Slovensku a obchodujú s mnohými krajinami celého sveta. Predajne KiNEKUS ročne navštívi viac ako milión zákazníkov, ktorí si pomocou výrobkov z KiNEKUSu vytvárajú svoj čarovný domov.

Mária (1967). Najmladšia zo štyroch detí. Na UK v Bratislave ukončila štúdium matematickej analýzy. Svoj sen venovať sa deťom si realizovala ako učiteľka na základnej škole, no predovšetkým ako mama. V súčasnosti sa venuje vlastnej rodine a spolu s manželom pomáha vo farnosti pri príprave snúbencov na manželstvo.

Manželmi sú od 1. apríla 1989. Majú spolu sedem detí, ktoré sú vo veku od 9 do 29 rokov. Dve najstaršie si už založili svoje vlastné rodiny.