Norbert Kurilla

@ Ministerstvo životného prostredia

Štátny tajomník, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky.

Norbert Kurilla bol vymenovaný za štátneho tajomníka Ministerstva životného prostredia SR v marci 2016. Vo svojej funkcii je zodpovedný za mnohé environmentálne a klimatické politiky vrátane medzinárodných a európskych záležitostí. Je tiež podpredsedom OECD GREEN Action Task Force Programme.

Svoju kariéru začal na ministerstve životného prostredia ako koordinátor pre záležitosti EÚ. V rokoch 2007 – 2014 pôsobil na Stálom zastúpení Slovenskej republiky pri Európskej únii v Bruseli ako environmentálny diplomat. Po návrate na Slovensko v roku 2014 sa aktívne podieľal na príprave slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie a stal sa generálnym riaditeľom sekcie environmentálnej politiky na ministerstve životného prostredia.

Norbert Kurilla má titul M.A. (2003) v medzinárodných ekonomických vzťahoch a je Ph.D. (2007) držiteľ z Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave, odbor medzinárodných vzťahov. Počas svojho akademického a profesionálneho života absolvoval niekoľko štúdií, výmen a školení v zahraničí, napr. Univerzita Sejong v Južnej Kórei, Drážďany, Nemecko, Gentská univerzita v Belgicku, UNEP v Keni, Inštitút Clingendael v Holandsku alebo Európsky inštitút verejnej správy v Belgicku.